+370 (606) 51234

Kontaktai

Dentus odontologijos klinika

Adresas: Pilies g. 3-42, Klaipėda

Mob.: +370 606 51234

Tel.: +370 46 210 720

El. Paštas: info@dentus.lt

Žemėlapis

Darbo laikas

 

Dantų protezavimas taikomas, kuomet danties funkcijos ir estetikos neįmanoma atkurti plombuojant. "Dentus" klinikoje protezavimui taikomi:

Mikroprotezai - įklotai, užklotai, laminatės.

Fiksuoti protezai - dantų ar implantų karūnės, tiltai

Išimami protezai – dalinės ar viso dantų lanko išimamos plokštelės

 

Mikroprotezavimas

Įklotas ir užklotas -  laboratorijoje gaminama danties restauracija iš keramikos ar metalo. Įklotas „įklojamas“ į dantį, užklotas - „užkloja“ danties dalį ar visą dantį. Įklotais ir užklotais atkuriami maži ar vidutinio dydžio dantų vainikų defektai. Kadangi šios restauracijos gaminamos iš metalo arba keramikos, yra tvirtos, apsaugo dantį nuo galimo skilimo, o keraminiu užklotu atstatytas danties vainikas estetiškai nesiskiria nuo natūralaus danties.

 

Dentus danties uzklotasDanties užklotas       

         

Laminatė – plonytė laboratorijoje gaminama porceliano plokštelė. Protezavimas laminatėmis – danties struktūrą itin tausojantis protezavimo būdas - laminatės tvirtinamos tik iš išorinio danties paviršiaus.   Būdamos labai plonos (iki 0,3 - 0,5 mm storio), laminatės absorbuoja, atspindindi ir praleidžia šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis, sukuria itin estetišką vaizdą. Protezuojant laminatėmis galima koreguoti dantų spalvą, formą, uždaryti tarpus tarp dantų. Tai puiki alternatyva dantų vainikėliams ir yra patikimesnė priemonė už estetinį plombavimą, nes tai ilgainiui spalvos nekeičiančios ir žvilgesio neprarandančios restauracijos.

  Dentus laminateLaminatė

 

Protezavimas fiksuotais protezais. Tai gali būti pavieniai vainikėliai, tiltai, tvirtinami prie dantų ar implantų paviršiaus.

Metalo keramikos protezų pagrindą sudaro metalinis karkasas, padengtas natūralią dantų spalvą atitinkančiu keramikos sluoksniu. Tai tvirta ir gana estetiška restauracija. Nors metalo keramika sėkmingai taikoma tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims restauruoti, vis tik turi trūkumą – metalas, sudarantis protezo pagrindą yra linkęs sugerti šviesą, todėl metalo keramika atrodo ne tokia skaidri kaip natūralus dantis.

 

Dentus metalo keramika  Metalo keramika

 

Cirkonio keramikos protezų pagrindą sudaro baltos spalvos itin dideliu tvirtumu pasižymintis cirkonio oksido karkasas. Cirkonio keramika priešingai metalo keramikai pasižymi šviesos pralaidumu, todėl yra itin estetiška.  Cirkonio keramiką rekomenduojame tiek priekinių, tiek krūminių dantų, pavienių ir didelių dantų defektams šalinti.

 

Dentus cirkonio keramika

Cirkonio keramika

 

Bemetalės keramikos restauracijos gaminamos tik iš keramikos, neturi tamsaus metalo pagrindo, todėl yra pralaidžios šviesai ir pasižymi itin estetiškomis savybėmis. Kadangi bemetalė keramika neturi metalinio karkaso, yra ne tokia tvirta restauracija, todėl bemetale keramika rekomenduojame atstatinėti pavienius priekinius dantis.

Dentus bemetale keramika

Bemetalė keramika

 

Išimami protezai naudojami, kuomet protezavimas fiksuotais protezais yra neįmanomas (jei prarastų dantų negalima atstatyti implantais ar tiltiniais protezais), arba naudojami kaip laikinas sprendimas ištraukus dantis ir planuojant implantaciją jų vietoje.

Pilni išimami protezai – viso dantų lanko plokštelės. Plokštelės pagrindas laiko ją vietoje, tačiau neužtikrina ploštelės stabilumo. Be to, dėl per mažos kramtymo apkrovos nyksta žandikaulio kaulas ir plokštelę tenka dažnai koreguoti. Nors dantų plokštelėms yra alternatyva - tai ant dantų implantų tvirtinami išimami arba fiksuoti dantų protezai, dantų plokšteles pacientai dažnai pasirenka dėl ekonominių sumetimų.

 

Dentus lanko plokstele

Viso dantų lanko plokštelė

 

Daliniai išimami protezai yra naudojami, kai dantų lanke trūksta tik vieno ar kelių dantų. Tai – lanko atraminiai protezai ir estetinės plokštelės.

Lanko atraminiai protezai – išimamos dalinės plokštelės, kurių stabilumą gerina apkabėlės, fiksuojamos prie likusių dantų.

 

Dentus daline plokstele

Išimama dalinė plokštelė su apkabėlėmis

 

Estetinės plokštelės - 1–3 dantų plokštelės, dažniausiai naudojamos, kai po danties traukimo atsiradusį estetinį defektą norima laikinai pridengti, taip padedant pacientui išvengti diskomforto, kol defektas bus pašalintas nuolatiniu protezu ant implanto.

 

Dentus danties plokstele

Laikina estetinė vieno danties plokštelė

 

 

Kaina: nuo 250 EUR

Partneriai

Vizitų registracija Internetu